דיוור אלקטרוני  |  מאמרים  |  בלוג בניית אתרים  |  לקוחות  |  תיק עבודות  |  צור קשר בניית אתרים בהתאמה אישית עם דגש על בניית אתר עם עיצוב יחודי

בניית אתרים
תיק עבודות | אחסון אתרים | בניית אתר | קידום אתרים | עיצוב אתרים | מדריך בניית אתרים | בניית אתרים

הצעת מחיר לבניית אתר

*:שם 
*:דוא"ל 
*:טלפון 
:נושא 
צור קשר
בניית אתר - צור קשר
דיוור
אלקטרוני


פתיחת חשבון חינם!
החברים שלנו
בניית אתרים
דיוור אלקטרוני

התייחסות למתחרים בפרסומות


אחת הטכניקות המקובלות בפרסום, להבלטת יתרונות של מוצר או חברה, היא השוואה עם המתחרה. על פי שיטה זו מוצגים בפרסומת הן המוצר של המפרסם, והן המוצר של המתחרה, ומצורפים הדגמה או הסברים המוכיחים מדוע המוצר של המפרסם טוב יותר. הלוגיקה מאחורי שיטה זו היא שמכיוון שמוצגות בפני הצרכן שתי אלטרנטיבות, הפרסומת של המפרסם נתפסת כאובייקטיבית יותר, ולכן יותר משכנעת. הבעייה היא כמובן, כמו תמיד, ההבדל בין התיאוריה למעשה. הצרכן של היום הוא הרבה יותר מתוחכם. הוא כבר ראה אין ספור פרסומות מסוג זה, והוא יודע היטב שהן לא באמת אובייקטיביות. אנו רואים שימוש נרחב בטכניקה זו בפרסומות לחומרי ניקוי. שם מוצג המתחרה פעמים רבות כ"המתחרה המוביל" או שמראים לנו את הבקבוק האופייני לו או את הצבעים בהם הוא משתמש. מקובל שלא לנקוב בפירוש בשם המתחרה על מנת לא לתת לו חשיפה נוספת. הדבר נעשה במקרים בהם ברור למדי מיהו "המתחרה המוביל". הבעיה היא כי ז'אנר זה כבר שחוק למדי, ואיבד מזמן את יכולת השיכנוע שלו. השימוש האינטנסיבי בו, על ידי חברות כה רבות, הוריד באופן משמעותי מיכולתו של הצרכן לזכור מיהו בכלל המפרסם.

בשל השימוש האינטנסיבי בטכניקה, התחילו לאחרונה חברות פרסום לעדכן קצת את הפורמט. למשל באחת הפרסומות האחרונות של פלאפון מופיעים על המסך מספרים שונים. 10, 20, וכו', כשברקע נשמעת הקריין האומר כי יש חברות בהן תצטרך לדבר 300 דקות כדי לשדרג. כאשר הוא מציין את המספר 300, הוא מופיע על המסך בצבע סגול. רמז ברור לאיזו חברה סלולארית הוא התכוון. אם כבר הזכרנו את פלאפון וסלקום, נזכיר לקוראים "קרב פירסומות" שנערך בין השתיים בשנת 2000. שתי החברות נעזרו בסטנדאפיסטים (רמי ורד וישראל קטורזה) בפינג-פונג של תשדירים המשמיצים זה את זה. בקמפיינים אלו לא היססו החברות להשתמש מפורשות בשמו של המתחרה בתשדיר שלהן. מכיוון שהמסר היה ברור וחד, ואפילו קיצוני (למרות שרוכך ע"י שימוש בהומור), לא נוצרה כאן בעייה של "פרסום חינם" למתחרה.

מקובל כי איזכור מתחרים בפרסומות מתבצע בעיקר ע"י חברות קטנות וחדשות יחסית בשוק. הגדולים נוהגים להתעלם מהקטנים. דוגמא יפה לכך ראינו בקמפיין שהעלתה לא מזמן רשת המזון המהיר "ננדוס". בקמפיין שלהם הם הראו תינוק בוכה וצוחק חליפות, כשבהתאם לנדנוד הערסל שלו הוא פעם רואה ופעם לא רואה עמוד גבוה עליו מתנוסס המבורגר ענק. זוהי פארפראזה לקמפיין של מקדונלד'ס מלפני כמה שנים. בהמשך (כעבור 20 שנה) נראה בחור שמן וגדול יושב על כסא נדנדה, והקריין ברקע אומר "הגדלת ב-1.90 ₪, הא?". גם כאן העקיצה בכיוונה של מקדונלד'ס ברורה. חברה קטנה יכולה לצאת נשכרת אם היא מעמידה את עצמה בקמפיין בשורה אחת עם מתחרה גדול ורציני. ואם היא מצליחה להציב יתרונות בפני הצרכן, כמו במקרה של ננדוס (אוכל בריא יותר ופחות משמין), היא בהחלט יכולה להתפס כאלטרנטיבה לגיטימית.

לסיכום: איזכור המתחרים בקמפיין של חברה הוא בדרך כלל מיותר. ישנם שני מקרים בהם ניתן לעשות בו בכל זאת שימוש יעיל: האחד - אם מתקיפים את המתחרה על נקודת חולשה בולטת שלו, והשני - כשחברה קטנה יכולה להציג יתרון מול חברה גדולה ומבוססת.

"המאמר נכתב ע"י אביטל יוגב, גלומניה - בניית אתרים"

מאמרי בניית אתרים  לרשימת המאמרים  חזור למעלה  חזור למעלה 
על החברה
מי אנחנו
לקוחות נבחרים
עבודות לדוגמא
טכנולוגיות פיתוח
משרות פנויות
מפת אתר
צור קשר
מערכת ניוזלטר
להדגמה
מאמרים מובחרים
בניית רשת חברתית
רשת אתרים
אפיון אתר אינטרנט
בניית אתרים מקצועית
בניית אתרי פלאש
בניית אתר לרואי חשבון
בניית אתר מסחרי
בניית אתר מכירות
כל המאמרים
בניית אתר
לטלפונים ניידים
בלוגים מדוברים
כיצד לשפר את המכירות
בניית אתרים ועיצוב אתרים
בניית אתר בפייסבוק
קידום אתרים דרך רשתות
עיצוב אתרים קווים מנחים
כל הבלוגים
פיתוח יעודי שלנו
בניית אתר תוכן
בניית אתר מסחר
בניית אתר קהילה
בניית אתרים לבית ספר
המרה ל PDF און ליין
חנות וירטואלית
מילון מונחים
קידום אתרים ושיווק
אופטימיזציה לאתרים
שיווק גרילה בפיסבוק
קידום אתרים
כתיבת תוכן
פורטל ארגוני
בית תוכנה
פיתוח אתרים
עיצוב אתרים ממשקים
עיצוב אתרים
עיצוב תדמית כולל
עיצוב אתרים ותמונות
עיצוב ממשקי Gui
עיצוב לוגו
פורמט תמונות בעיצוב אתרים
עיצוב אתרים ופלאש
ההתמחות שלנו
בניית אתר WEB 2.0
בניית אתר פורטל
בניית אתרים יעודיים
בניית אתר מסחרי
בניית אתר תדמית
בניית אתר תבנית
מדריך בניית אתרים
על החברה
מי אנחנו
בין לקוחותינו
עבודות לדוגמא
טכנולוגיות פיתוח
משרות פנויות
מפת אתר
צור קשר
בניית אתרים Guru4rent | © כל הזכויות שמורות 2002
בניית אתר

אתרים פלוס גורו בנית אתרים פלוטו בניית אתרים מערכת דיוור