דיוור אלקטרוני  |  מאמרים  |  בלוג בניית אתרים  |  לקוחות  |  תיק עבודות  |  צור קשר בניית אתרים בהתאמה אישית עם דגש על בניית אתר עם עיצוב יחודי

בניית אתרים
תיק עבודות | אחסון אתרים | בניית אתר | קידום אתרים | עיצוב אתרים | מדריך בניית אתרים | בניית אתרים

הצעת מחיר לבניית אתר

*:שם 
*:דוא"ל 
*:טלפון 
:נושא 
צור קשר
בניית אתר - צור קשר
דיוור
אלקטרוני


פתיחת חשבון חינם!
החברים שלנו
בניית אתרים
דיוור אלקטרוני

Web 3.0 – הכיוון החדש


דיונים רבים נעים סביב הסוגיה של ווב 3.0 והניסיונות להגדיר במדויק את המונח רבים ומורכבים. כמו בכל סוגי הטכנולוגיה הקיימים, השיפור והשדרוג המתמיד ברשת האינטרנט ובאפליקציות הפועלות באמצעותה מתרחשים ללא הפסקה. המציאות הטכנולוגית של ימינו משתנה בצורה מהירה מאוד, וגם אם קשה לנו להבחין בשינויים האדירים שחלים במרוצת הזמן בכל התחומים הטכנולוגיים, הרי מזווית רחבה ההתרחשות הדינמית בשדות טכנולוגים רבים משמעותית מאוד. לא צריך להביט יותר מדי שנים אחורה על מנת להבין את ההתפתחות הטכנולוגית האדירה שחלה בשנים האחרונות, אך מבט מקיף על מאה השנים האחרונות יכול לספק לנו תובנות מעניינות לגבי השינויים הטכנולוגיים שמתרחשים בימינו ברשת ומכאן להסיק מסקנות כלליות לגבי הכיוון החדש – ווב 3.0. את השינויים הטכנולוגיים שהתרחשו בשנים האחרונות ניתן למדוד בכלים מדעיים, אך על מנת להבין את השפעתם על התרבות האנושית, מומלץ להרחיב מעט את קנה המידה שלנו.

Web 3.0 – הכיוון החדש המהירות
ניתן להבחין שאחד השינויים הגדולים שמביאה איתה טכנולוגיה מתחדשת היא הגברת המהירות. בתחום התחבורה למשל, ניתן להבחין בהתפתחות דרמטית במאה השנים האחרונות. אומנם לכלי התחבורה של של ראשית המאה ולכלי התחבורה של ימינו יש בסיס משותף אך הפער הטכנולוגי הוא כה גדול עד שכמעט אי אפשר להכליל מכוניות מלפני מאה שנה ורכבים ממונעים בימינו באותה קטגוריה. גם בתחום התקשורת אנו עדים להתפתחות עצומה בשיטות ובעיקר במהירות הגדולה בה בני אדם מתקשרים. הטלפון על שלל ההמצאות הטכנולוגיות והאינטרנט הם כלי תקשורת דמיוניים מבחינות רבות בהשוואה לאמצעי התקשורת המסורתיים מתחילת המאה. האלמנט של מהירות מוגברת וביצועים כמעט דמיוניים משותף למגמות רבות בהתפתחות הטכנולוגיות שבשימוש האדם.

ווב שלוש – מהירות ומורכבות
אפשר להקדים ולומר שיש סברות רבות ותיאורים מגוונים לגבי התפתחות הזירה האינטרנטית, אך אחד התיאורים הנפוצים הוא שווב שלוש יכלול בסופו של דבר את אותם האפליקציות שאנחנו מכירים מווב 2.0 רק מהר יותר. ואכן יהיה זה ניחוש מושכל למדי לטעון שהדור הבא של האינטרנט יספק לנו אפשרות לתקשורת מהירה בצורה דמיונית. כפי שאמצעי התקשורת והתחבורה התפתחו בצורה דרמטית והפכו למהירים יותר, כך תתפתח גם הרשת ותספק לנו אפשרות לתקשורת מהירה ביותר. טענה זו גורסת שהווב שלוש תהיה בעצם גרסה מהירה יותר של ווב 2 ולכן תספק לנו אפשרויות טכנולוגיות נוספות. הגורסים בעמדה זו מביאים לדוגמה את השפעתו של הפס הרחב על הזירה האינטרנטית העכשווית. טכנולוגיית הפס הרחב שינתה את הרשת באופן מהותי כיוון שהיא מאפשרת שיתוף שנחשבו כבדים באופן מסורתי כמו סרטוני וידאו,בקרב הגולשים ברשת. הטכנולוגיה והמהירות שהביאה איתה השפיעה על התכנים ברשת.

הרשת הסמנטית
המונח " הרשת הסמנטית " מתאר סביבה רשתית המסוגלת לקרוא ולהבין מידע בצורה חסרת תקדים. אם ברשת הנוכחית מנועי החיפוש מוגבלים על פי ההגדרה והשפה הרי ברשת הסמנטית יוכלו מחשבים לקלוט משמעויות מורכבות יותר בטקסטים אנושיים. הרעיון הבסיסי הוא שמנועי החיפוש והמחשבים עצמם יוכלו לקלוט תכנים אנושיים מורכבים מאוד שאינם יכולים לקלוט בטכנולוגיה הקיימת. הרשת הסמנטית- הווב 3.0 על פי הטענה הרווחת- תאפשר למחשבים ולמנועי החיפוש לקרוא דפי רשת באותה צורה בה אנשים קוראים מידע ולכן השיטוט של מנועי החיפוש והתוכנות השונות ברשת יהיה אפקטיבי, מדויק, ומהיר יותר. סוכני הרשת הסמנטית יוכלו לחבר את פיסות המידע שילקטו ברשת לכדי תמונה מלאה ומקיפה של הפעילות האנושית, וכך להציע או לבחור עבור האדם את דרכי הפעולה הטובות ביותר.

איך עובדת רשת סמנטית
על פי הגישה של ברנרס לי, אחד מאבות האינטרנט ומטביעי המושג ווב 3.0 הרשת הסמנטית תכלול מידע על, אשר ישויך למידע הקיים ברשת וכך יוכלו סוכני הרשת ומנועי החיפוש לדלות האת האינפורמציה הדרושה, להעניק לה משמעות ולהשתמש בה בקונטקסט הנכון . מדובר בעצם במסד נתונים שיעזור למחשבים להבין את המשמעויות המורכבות של האינפורמציה המצויה ברשת ולהשתמש בתובנות אלה על מנת לנתח מידע ולספק פתרונות לבעיות רפואיות ובעיות אחרות בקיום האנושי. בסופו של תהליך ניתן יהיה לדלות תשובות מורכבות לשאלות מורכבות אשר הרשת לא מסוגלת לענות עליהם כרגע. על מנת לתפעל את הרשת בצורה זו, יש צורך להטעין את מסד הנתונים באינפורמציה רבה ומורכבת, תהליך שיגזול זמן רב ואנרגיה עצומה מצד המפתחים.

להפוך את מנועי החיפוש וסוכני התוכנה לחכמים יותר
עוד הצעה לגבי בנייתה של רשת ווב 3.0 היא להפוך את סוכני הרשת ומנועי החיפוש לחכמים יותר. במקום להטעין את הרשת במסד נתוני על – פעולה שצריך להקצות לטובתה משאבים יקרים ורבים- ניתן להפוך את הסוכנים הממוחשבים השונים לחכמים יותר. הבנה מעמיקה של דפי הרשת כפי שהם בנויים היום עשויה להעניק לרשת הממוחשבת יכולות חדשות שמהוות על פי רבים את הדור הבא של הרשת – הווב 3.0. הרעיון הכללי הוא לפתח טכנולוגיה ממוחשבת שתפענח את מסד הנתונים הקיים בצורה טובה ועמוקה יותר מכפי שמנועי החיפוש והתוכנות השונות יכולים לבצע כיום. ומה בעצם הטכנולוגיה האמורה תחדש לנו בפועל ? חיבור והענקת משמעויות לנתונים שונים בצורה מורכבת יותר יכולה לשרת את האדם בתחומים רבים. אחת הדוגמאות הפופולאריות בתחום מדגימה את היתרונות של מחשבים היכולים לקרוא ולעבד נתונים בצורה טובה יותר. הזמנת תור לרופא, המתבצעת על ידי סוכן ממוחשב שמביא בחשבון נתונים רבים הכוללים, רופא מומחה מועדף, כיסוי על ידי חברת הביטוח, לוחות זמנים של הרופאים והפציינטים, תחבורה וזמני הגעה לקליניקה ועוד גורמים רבים. הסוכנים החכמים יוכלו לאתר עבור המשתמשים את כל הנתונים ולעבד אותם לכדי תותאות רלוונטיות מיטביות.

הרשת כעולם תלת ממדי
עוד סברה נפוצה לגבי התכנות של ווב 3.0 היא יצירת רשת וויזואלית בפורמט תלת ממדי. בדומה לתוכנות מסוימות היום, המסוגלות לספק לנו סיורים בתלת ממד, יש הטוענים שאחד האפיונים העיקריים של הווב 3.0 יהיה אינפורמציה תלת ממדית משוכללת וחדשנית שתצור למעשה מעין יקום וויזואלי מקביל אשר יאפשר לנו לדלות אינפורמציה באופן וויזואלי. את אחד האלמנטים המובהקים ביותר של הווב 3.0 על פי סברות מסוימות ניתן לראות מתרחש בצורה מואצת כבר היום." הרשת המקיפה" או " הרשת הנמצאת בכל מקום " היא רעיון שאפשר לראות את ניצניו המוקדמים כבר עכשיו – הרשת המדברת אל מכשירים רבים מתחומים מגוונים. ניתן לראות זאת כבר עם הטלפונים והמחשבים הניידים, ובעתיד יתחברו שאר המכשירים כמו המכונית שלנו, המיקרוגל, הבית עצמו ועוד, לרשת האינטרנט ויתופעלו באמצעות סוכנים חכמים שישתמשו במאגר המיידי הנמצא ברשת.

רשת 2.0 והדור הבא 3.0
אחד המאפיינים המובהקים של המונח ווב 2.0 הוא מבחר האפשרויות הרחב שהתפתח לטובת המשתמשים. בניגוד לרשת, בתחילתה שדמתה יותר לכלי התקשורת המסורתיים בריכוזיות המידע והכוח בידי אמצעי תקשורת וארגונים ממוסדים, התרחבה הזירה לכלל שימוש נרחב מצד הגולשים באשר הם. הרשת שאנחנו מכנים 2.0 מאופיינת בשיתופיות ובכוח של הגולשים ולכן מעניין לנבא את התפתחות הזירה האינטרנטית העתידית. ווב 3.0 הוא אכן נושא לדיונים עתידיים נרחבים, אך את קצה המהפכה כבר ניתן להרגיש, והעתיד,כמו בתחומים טכנולוגיים רבים, כבר נמצא מעבר לפינה.

בלוג בניית אתרים  לרשימת כל הפוסטים  חזור למעלה  חזור למעלה 
על החברה
מי אנחנו
לקוחות נבחרים
עבודות לדוגמא
טכנולוגיות פיתוח
משרות פנויות
מפת אתר
צור קשר
מערכת ניוזלטר
להדגמה
מאמרים מובחרים
בניית אתרים מקצועית
בניית אתרי פלאש
בניית אתר לרואי חשבון
בניית אתר מסחרי
עיצוב אתר מסחר
השפעת זמן טעינת האתר
נגישות באתרי אינטרנט
בניית אתר מכירות
כל המאמרים
בניית אתר
לטלפונים ניידים
בלוגים מדוברים
בניית חנות וירטואלית
בניית אתר מסחר או קטלוג
בניית אתרים או עיצוב
קידום אתרים דרך רשתות
בניית אתרים שיניעו לפעולה
כל הבלוגים
פיתוח יעודי שלנו
בניית אתר תוכן
בניית אתר מסחר
בניית אתר קהילה
בניית אתרים לבית ספר
המרה ל PDF און ליין
חנות וירטואלית
מילון מונחים
קידום אתרים ושיווק
אופטימיזציה לאתרים
שיווק גרילה בפיסבוק
קידום אתרים
כתיבת תוכן
פורטל ארגוני
בית תוכנה
פיתוח אתרים
עיצוב אתרים ממשקים
עיצוב אתרים
עיצוב תדמית כולל
עיצוב אתרים ותמונות
עיצוב ממשקי Gui
עיצוב לוגו
פורמט תמונות בעיצוב אתרים
עיצוב אתרים ופלאש
ההתמחות שלנו
בניית אתר WEB 2.0
בניית אתר פורטל
בניית אתרים יעודיים
בניית אתר מסחרי
בניית אתר תדמית
בניית אתר תבנית
מדריך בניית אתרים
על החברה
מי אנחנו
בין לקוחותינו
עבודות לדוגמא
טכנולוגיות פיתוח
משרות פנויות
מפת אתר
צור קשר
בניית אתרים Guru4rent | © כל הזכויות שמורות 2002
בניית אתר

אתרים פלוס גורו בנית אתרים פלוטו בניית אתרים מערכת דיוור