דיוור אלקטרוני  |  מאמרים  |  בלוג בניית אתרים  |  לקוחות  |  תיק עבודות  |  צור קשר בניית אתרים בהתאמה אישית עם דגש על בניית אתר עם עיצוב יחודי

בניית אתרים
תיק עבודות | אחסון אתרים | בניית אתר | קידום אתרים | עיצוב אתרים | מדריך בניית אתרים | בניית אתרים

הצעת מחיר לבניית אתר

*:שם 
*:דוא"ל 
*:טלפון 
:נושא 
צור קשר
בניית אתר - צור קשר
דיוור
אלקטרוני


פתיחת חשבון חינם!
החברים שלנו
בניית אתרים
דיוור אלקטרוני

טיפוגרפיה בעת בניית אתרים


כמה פעמים יצא לכם להיכנס לאתר אינטרנט מסוים, ולצאת ממנו תוך מספר שניות, וזאת עוד בטרם הבנתם מה מחכה לכם בין עמודי האינטרנט של האתר? על פי מחקרים שונים בתחום הרגלי הגלישה של כולנו, עולה כי, לאופן הנראות של האתר (חזותו הויזואלית), משמעות מכרעת בכל הקשור לפעולות הגלישה השונות שיבוצעו בו. כיום, יותר ויותר חברות בניית אתרים, מודעים לערך המוסף של עיצוב חזות האתר, ובעיקר לאופן בו מונחים הטקסטים בתוך עמודי האינטרנט השונים של האתר. הליך זה מכונה טיפוגרפיה אינטרנטית, והיא מאפשרת לכם ליהנות מעיצוב יעיל של תכני האתר לצרכי שיפור ביצועי האתר והשימוש בו.

טיפוגרפיה בעת בניית אתרים מה זה טיפוגרפיה אינטרנטית?
עולם המדיה המסורתי (מגזינים, עיתונים, כתבי עת וכו) היה הראשון לעשות שימוש באמנות הטיפוגרפיה. אמנות זו בנויה על מספר כללים ודגשים שנועדו לערוך ולתכנון טקסטים שונים. עורכי תוכן שונים מעולם המדיה המסורתי, היו הראשונים לזהות את אופן חשיבות מיקום, סידור והנחת הטקסט לצרכי קריאתו על ידי קהלי היעד השונים. אופן סידור הטקסט הוביל לכך שקהל הקוראים איננו "נרתע" מהופעת כתבות ארוכות המכילות מספר רב של מילים, וכל זאת באמצעות סידור נכון, חכם ומדויק של כותרות ראשיות, כותרות משנה, גופי טקסט, הבלטות שונות, הופעת תמונות בתוך גוף הכתבה וכדומה. כיום, חברות שונות בתחום בניית אתרים, עושות שימוש בידע המקצועי שהצטבר באפיקי המדיה המסורתיים, לצרכי העמדת טקסטים בין עמודי האינטרנט השונים של כל אתר ואתר אותו הן בונות. שימוש זה מכונה "טיפוגרפיה אינטרנטית" והיא מתבססת הן על הידע הנרכש מאפיקי המדיה המסורתיים והן על הידע המקצועי של חברות שונות בחתום בניית אתרים.

הדרך לטיפוגרפיה מנצחת
על מנת ליהנות מאתר אינטרנט מקצועי, אפקטיבי וקריא במיוחד, תדרשו לבצע מספר פעולות הקשורות לעולם התוכן המוזן בתוך עמודי האינטרנט השונים של האתר. השלב הראשון בדרך לטיפוגרפיה מנצחת באתר האינטרנט שלכם, חייבת לעבור דרך הגדרת עולם התוכן שיהיה מוזן בעמודי האינטרנט שלכם. הגדרת עולם התוכן היא למעשה קביעת החלטה מצידכם לגבי אופי העיצוב והנראות של האתר בשילוב אופן הזנת התכנים בתוך מסגרות העיצוב שנקבעו על ידיכם. כאשר אתם מתכננים את מבנה האתר, הקפידו להגדיר את התוכן הססטי ואת התוכן הדינמי שיופיעו באתר שלכם. ההפרדה בין התכנים הסטטיים לבין התכנים הדינאמיים, תאפשר לכם להגדיר את מבנה האתר על פי חשיבות התוכן הקבוע או המשתנה באתרכם. כמו כן, חלוקת מבנה האתר לפי תוכן סטטי לבין תוכן דינמי, תאפשר לכם להתייחס לתכנים עתידיים האמורים להשתנות מעת לעת, אל מול תכנים קבועים הדורשים מכם חשיבה מעמיקה יותר לגבי אופן הצגתם כחלק קבוע ובלתי משתנה באתרי האינטרנט שלכם. אחת הבעיות העולות ומתעוררות בכל פעם כאשר מעצבי אתרים עוסקים בתחום הטיפוגרפיה של האתר, היא הופעת הפונט (סוג הכיתוב). מגבלת הפונט מכריחה מעצבי אתרים לעשות שימוש במספר מצומצם של סוגי כיתוב, ובכך למעשה לאבד מהייחודיות של אופן הצגת הטקסט במקרים מסוימים. מגבלה זו ניתנת לפתרון באמצעות שימוש בפונט גרפי, שהוא למעשה סוג כיתוב המבוצע על ידי המעצב הגרפי באמצעות תוכנות עיצוב שונות (פוטושופ, אילוסטרייטור וכדומה). פתרון זה יעיל אך ורק כאשר הוא אמור להיות מוצג באזורים הסטטיים של האתר.

להלן מספר נקודות מרכזיות בהן נאלצות חברות בניית אתרים ומעצבי אתרים להתייחס בעת תכנון הטיפוגרפיה לאתר:
1. רזולוציה- סוגי המסכים השונים, הובילה למצב בו גולשי האינטרנט עושים שימוש ברזולוציה משתנה ממחשב למחשב, דבר המקשה על תכנון טיפוגרפיה אחידה.
2. מערכות ניהול תוכן- מערכות הניהול תוכן אמורות להיות מותאמות לצרכי העיצוב ומבנה האתר שנקבע בסופו של הליך, ולכן קיימת חשיבות רבה להתאמת מערכת הניהול לצרכי העיצוב של האתר ולא להיפך.

בנוסף, חברות שונות בתחום בניית אתרים, חייבות לשים דגש גם על סוגי הדפדפנים השונים.
להלן מספר טיפים להתייחסות טיפוגרפית בעת הזנת תכנים באתר האינטרנט שלכם:

• מקמו את המסר המרכזי בכותרת ראשית, וכמו כן, הקפידו למקם את המסר בתוך גוף הטקסט מספר פעמים
• התייחסו אל התמונות המופיעות לצד הטקסט כחלק אינטגראלי מגוף הכתבה (מומלץ לרשום מספר מילים המתארים את התמונה שבחרתם להציג).

בכל מקרה, הקפידו אך ורק על תוכן מעניין, רלוונטי ואטרקטיבי!

בלוג בניית אתרים  לרשימת כל הפוסטים  חזור למעלה  חזור למעלה 
על החברה
מי אנחנו
לקוחות נבחרים
עבודות לדוגמא
טכנולוגיות פיתוח
משרות פנויות
מפת אתר
צור קשר
מערכת ניוזלטר
להדגמה
מאמרים מובחרים
עיצוב אתר מסחר
בניית אתר מסחרי
בניית דפי נחיתה
בניית רשת חברתית
בניית אתרי פלאש
בניית אתר לרואי חשבון
נגישות באתרי אינטרנט
בניית אתר מכירות
כל המאמרים
בניית אתר
לטלפונים ניידים
בלוגים מדוברים
בניית חנות וירטואלית
בניית אתרים לחנויות
כיצד לשפר את המכירות
בניית אתר לכל הדפדפנים
קידום אתרים דרך רשתות
עיצוב אתרים קווים מנחים
כל הבלוגים
פיתוח יעודי שלנו
בניית אתר תוכן
בניית אתר מסחר
בניית אתר קהילה
בניית אתרים לבית ספר
המרה ל PDF און ליין
חנות וירטואלית
מילון מונחים
קידום אתרים ושיווק
אופטימיזציה לאתרים
שיווק גרילה בפיסבוק
קידום אתרים
כתיבת תוכן
פורטל ארגוני
בית תוכנה
פיתוח אתרים
עיצוב אתרים ממשקים
עיצוב אתרים
עיצוב תדמית כולל
עיצוב אתרים ותמונות
עיצוב ממשקי Gui
עיצוב לוגו
פורמט תמונות בעיצוב אתרים
עיצוב אתרים ופלאש
ההתמחות שלנו
בניית אתר WEB 2.0
בניית אתר פורטל
בניית אתרים יעודיים
בניית אתר מסחרי
בניית אתר תדמית
בניית אתר תבנית
מדריך בניית אתרים
על החברה
מי אנחנו
בין לקוחותינו
עבודות לדוגמא
טכנולוגיות פיתוח
משרות פנויות
מפת אתר
צור קשר
בניית אתרים Guru4rent | © כל הזכויות שמורות 2002
בניית אתר

אתרים פלוס גורו בנית אתרים פלוטו בניית אתרים מערכת דיוור