דיוור אלקטרוני  |  מאמרים  |  בלוג בניית אתרים  |  לקוחות  |  תיק עבודות  |  צור קשר בניית אתרים בהתאמה אישית עם דגש על בניית אתר עם עיצוב יחודי

בניית אתרים
תיק עבודות | אחסון אתרים | בניית אתר | קידום אתרים | עיצוב אתרים | מדריך בניית אתרים | בניית אתרים

הצעת מחיר לבניית אתר

*:שם 
*:דוא"ל 
*:טלפון 
:נושא 
צור קשר
בניית אתר - צור קשר
דיוור
אלקטרוני


פתיחת חשבון חינם!
החברים שלנו
בניית אתרים
דיוור אלקטרוני

בניית אתרים עם קוד תקני


הבסיס להצלחתו של כל אתר היא בנייתו תוך שימוש בקוד תקני. ניתן לדמות את בניית האתר ברשת להקמתו של בניין, הצבת יסודות חזקים ותקניים יבטיחו את עמידות וחוזקו של הבניין בדיוק כמו את אלו של אתר האינטרנט. על חשיבות בניית אתר אינטרנט בהתבסס על קוד תקני במאמר שלפניכם.

הבסיס לבניית אתר
אתר אינטרנט איכותי נבחן על מס' אמות מידה כאשר הראשונה שבהם היא שפת הקוד עליה מבוסס האתר. יש לא מעט סגנונות תכנות ושפות קידוד שונות שבאמצעותן ניתן לבנות אתר ומרבית הסיכויים שהגולש הסביר לא ידע להבחין בהבדלים הטכניים, יחד עם זאת מי שכן מודע לשפת הקוד עליה נבנה האתר הוא הדפדפנים ומנועי החיפוש השונים.

מהו דפדפן Browswer?
לפני שנסביר מהו הדפדפן יש ראשית להבין מהו פרוטוקול התקשורת ברשת האינטרנט העולמית (WWW). פרוטוקול התקשורת מאגד בתוכו אוסף של חוקים הקובעים ומגדירים כיצד ניתן להתקשר במערכת תקשורת מסוימת ובמקרה דנן, בין מחשבים השונים. דפדפן הוא סוג של תוכנה המאפשרת את פעולת הדפדוף בין דפי האינטרנט השונים, הצגת הטקסט ושאר התכנים שבדף יחד עם גרפיקות, תמונות, סרטוני וידאו, מולטימדיה ועוד. באמצעות תמיכת הדפדפנים השונים בפרוטוקולי התקשורת שנקבעו מראש כגון שרתי ה HTTPS, HTTP ושאר סוגים ותמיכת הדפדפנים בקודים ה HTML, CSS ועוד מתקבלת האפשרות לשלוח ולקבל נתונים. בעבר, מכיוון שלא היה סטנדרט אחיד לבניית אתרים, הדפדפנים לא היו ערוכים לתמוך בכל הקודים השונים וכך נוצר מצב לא אידאלי (בלשון המעטה) שלעיתים אותו אתר נבנה מס' פעמים על מנת לאפשר תמיכה למרבית סוגי הדפדפנים. הדפדפנים המרכזיים הפועלים כיום הם: האקספלורר של מיקרוספוט, פיירפוקס של מוזילה, גוגל כרום, ספארי, אופרה ועוד. כל הדפדפנים מתבססים על מנועים אשר מאפשרים את תרגום קודי דפי הרשת.

הפתרון של ארגון ה W3C - World Wide Web Consortium
ארגון ה W3C שהוא ארגון התקינה הבינלאומי ליצירת אחידות ונגישות בתקני הרשת שם לעצמו למטרה: "להוביל את הרשת למיצוי הפוטנציאל על ידי פיתוח פרוטוקולים וקווים מנחים שיאפשרו גידול בהיקפי השימוש בה לטווח ארוך". הארגון פועל באינספור תחומים כגון הנגשת הרשת למכשירים ניידים, הגדרות אבטחה ופרטיות, דפדפן קולי ועוד. על מנת לפתור את בעיית הנגישות, ארגון ה W3C יצר וקבע תקן אחיד לכתיבת קודים לאתרים והוא קוד ה HTML (HyperText Markup Language). הקוד התקני כתוב באופן היררכי כאשר כל תג ותג בו משמש למלא ייעוד מסוים וכך מאפשר הצגת דפי האתרים השונים כולל טקסטים, פסקאות, תמונות ועוד בכל סוגי הדפדפנים האפשריים. מטרות הארגון היו לאפשר תאימות מלאה של האתרים אל מול קצב ריבוי הדפדפנים ומערכות ההפעלה תוך שמירה על סטנדרט הצגה גבוה עם כמה שפחות הבדלים בין כל מחשב, דפדפן ומערכת הפעלה. הקוד התקני מאפשר בניית אתרים אחידים וברורים עבור מנועי החיפוש ומנגישים את הגלישה לכל אדם באשר הוא.

יתרונות בניית אתרים באמצעות קוד תקני
נכון לומר שבניית אתר באמצעות קוד תקני בהתאם לארגון התקינה עלול לייקר עלויות אך הרווחים והיתרונות הגלומים בו מעפילים על ההשקעה הראשונית והם: בראש ובראשונה התאמה מרבית לרוב סוגי הדפדפנים. כיום עם מיליארדי גולשים ברחבי העולם אשר מחפשים מידע מידי ברשת, לא תוכל להרשות לעצמך לעמוד מאחור. מכיוון שמרבית הגולשים לא מודעים לנושא תאימות הדפדפנים ומנסים להעלות אתר מסוים, אם האתר ייטען ויעלה באופן משובש, הגולש ינטוש את האתר תוך פחות מ2 שניות ולא יביט לאחור. אתה הפסדת בשנייה לקוח פוטנציאלי ובוודאי שהוא לא היחיד. על מנת לאפשר סביבת גלישה נוחה ומכל מחשב אפשרי בעולם, יש לבנות את האתר בהתאם לקוד התקני. היתרון השני נעוץ באופן בקידום האתר במנועי החיפוש השונים. חלק מתהליך קידום האתר ברשת מתאפשר תודות לסריקת "עכבישי" החיפוש של המנועים, הסריקה של קוד האתר מתבצעת על מנת לאנדקס את דפי האתר אשר משפיעה על דירוגו במנוע החיפוש. אם האתר נבנה על בסיס של קוד לא תקני, שגיאות מרובות וכולי, ורובוטי החיפוש לא יצליחו לסרוק את האתר, כך למעשה שילמנו וקיבלנו אתר שאף גולש לא יצליח לראות?! לא הגיוני לחלוטין ולכן על מנת שלא לפגוע בקידום האתר רצוי, מומלץ וחשוב לתכנת ולבנות אותו בהתאם לקוד התקני של ארגון ה W3C. בנוסף, בניית אתר באמצעות קוד תקני יקל על תחזוקת האתר השוטפת. תחזוקת האתר כוללת ביצוע עדכונים, שדרוגים ועוד. קוד תקני מקל על עבודת התחזוקה באתר בניגוד לשאר שפות התכנות בהם תגלו שבכל פעם שתרצו להוסיף אלמנט כזה או אחר לאתר תתקלו בבעיות תכנותיות קלות כקשות ואולי אף תגלו לאחר שהוצאת לא מעט משאבים שעליכם לבנות אתר חדש על מנת לבצע את השינויים הנדרשים.

כיצד יודעים אם האתר בנוי על בסיס הקוד התקני
פשוט מאוד, על מנת לבדוק את מהות קוד האתר שלכם, תוכלו להיכנס לאתר ה w3c להקליד את כתובת האתר שלכם ולקבל דו"ח מפורט על מצב הקוד באתר שלכם ולבצע מקצה שיפורים בהתאם לתוצאות.

בלוג בניית אתרים  לרשימת כל הפוסטים  חזור למעלה  חזור למעלה 
על החברה
מי אנחנו
לקוחות נבחרים
עבודות לדוגמא
טכנולוגיות פיתוח
משרות פנויות
מפת אתר
צור קשר
מערכת ניוזלטר
להדגמה
מאמרים מובחרים
פרסום בפיסבוק
בניית רשת חברתית
בניית חנות וירטואלית
בניית אתר מסחרי
בניית אתרים מקצועית
עיצוב אתר מסחר
בניית אתרים מעוצבים
בניית אתר תוכן
כל המאמרים
בניית אתר
לטלפונים ניידים
בלוגים מדוברים
בניית אתר לכל הדפדפנים
בניית אתרים שיניעו לפעולה
עיצוב אתרים קווים מנחים
Web 3.0 – הכיוון החדש
בניית חנות וירטואלית
בניית אתרים לחנויות
כל הבלוגים
פיתוח יעודי שלנו
בניית אתר תוכן
בניית אתר מסחר
בניית אתר קהילה
בניית אתרים לבית ספר
המרה ל PDF און ליין
חנות וירטואלית
מילון מונחים
קידום אתרים ושיווק
אופטימיזציה לאתרים
שיווק גרילה בפיסבוק
קידום אתרים
כתיבת תוכן
פורטל ארגוני
בית תוכנה
פיתוח אתרים
עיצוב אתרים ממשקים
עיצוב אתרים
עיצוב תדמית כולל
עיצוב אתרים ותמונות
עיצוב ממשקי Gui
עיצוב לוגו
פורמט תמונות בעיצוב אתרים
עיצוב אתרים ופלאש
ההתמחות שלנו
בניית אתר WEB 2.0
בניית אתר פורטל
בניית אתרים יעודיים
בניית אתר מסחרי
בניית אתר תדמית
בניית אתר תבנית
מדריך בניית אתרים
על החברה
מי אנחנו
בין לקוחותינו
עבודות לדוגמא
טכנולוגיות פיתוח
משרות פנויות
מפת אתר
צור קשר
בניית אתרים Guru4rent | © כל הזכויות שמורות 2002
בניית אתר

אתרים פלוס גורו בנית אתרים פלוטו בניית אתרים מערכת דיוור