דיוור אלקטרוני  |  מאמרים  |  בלוג בניית אתרים  |  לקוחות  |  תיק עבודות  |  צור קשר בניית אתרים בהתאמה אישית עם דגש על בניית אתר עם עיצוב יחודי

בניית אתרים
תיק עבודות | אחסון אתרים | בניית אתר | קידום אתרים | עיצוב אתרים | מדריך בניית אתרים | בניית אתרים

הצעת מחיר לבניית אתר

*:שם 
*:דוא"ל 
*:טלפון 
:נושא 
צור קשר
בניית אתר - צור קשר
דיוור
אלקטרוני


פתיחת חשבון חינם!
החברים שלנו
בניית אתרים
דיוור אלקטרוני

הקשר בין בניית אתרים לאחסון אתרים


בנייתו ותחזוקתו של אתר אינטרנט אינה נתחמת אך ורק לביצוע עדכונים שוטפים ושדרוגים מפעם לפעם. במרחב הווירטואלי ישנם כללי התנהלות שונים לחלוטין, בניגוד לעולם החומרי שבו אנו חיים, כאשר אחסון כלי העבודה שלנו מסתכם בנעילה במחסן או במגירה. בניית אתרים היא נושא דינאמי, כל אתר שנבנה מכיל אלפי פריטי מידע אשר מצריכים מקור אחסון כלשהו. מדוע יש לאחסן אתרים? מהו הקשר בין בניית אתרים לאחסון אתרים? ומהי החשיבות של הקשר בין השניים, במאמר שלפניכם.

מהו אחסון אתרים?
אחסון אתרים ובאנגלית web hosting, היא דרך המספקת את האפשרות לאחזר מידע על גבי הרשת, מידע כגון קבצי קול, קבצי תמונות או וידאו, קבצי תכנים, עמודי קוד, מסד נתונים ועוד. כל המידע שבאתר, מאוחסן על גבי שרת ייעודי פרטי או שרת חיצוני, הנמצא בדרך כלל במסגרת של חוות שרתים. שרת המספק אחסון בעל שטח גבוה וזמינות מהירה (רוחב פס), יאפשר לאתר להתנהל באופן שוטף וחלק, עם כמה שפחות תקלות למשתמשים כגון נפילות אתרים בשל שרת לא פעיל או מושבת לצורך טיפול תחזוקה ועוד.

על הקשר בין בניית אתרים לאחסון אתרים
כיום, כל אתר חדש שנבנה מצריך טרם בנייתו ביצוע שלל פעולות כגון הגדרת מטרת האתר והמסר שהוא עתיד להעביר, ניתוח קהל היעד, אפיון טכנולוגי ועיצוב גרפי מתקדם כל אלה ועוד תוך שמירה על בניית האתר באמצעים הטכנולוגיים המתקדמים ביותר על מנת שישמשו פלטפורמה נוחה לקידום האתר, ניהול מדיה חברתית קלה ועוד. עם כל אלה, יש חובה לדאוג מראש למקום אחסון על גבי שרת רשת חיצוני פרטי או בחוות שרתים. מדוע האחסון כל כך חשוב? על מנת שכל פריט תוכן שמוצג באתר יהיה נגיש למנהלי האתר או לגולשים, עליו להיות מקושר לשרת חיצוני. כאשר בונה אתרים ניגש למלאכה עצמה, עליו להתחשב באופן אחסון האתר, שכן חוסר התחשבות עלול להוביל בקשיים במסגרת מערך הניהול השוטף של האתר, ובמקום לקבל אתר דינאמי שקל לתפעול תקבלו אתר סטטי, בסיסי מבלי אפשרות לגוון או לנהל אותו כהלכה. מעבר לכך, תהליך בנייתו של אתר טומן בחובו מעבר לעלויות את כרטיס הביקור שלכם לעולמם של הגולשים, אתר בנוי ומעוצב למשעי אשר ייפול ויקרוס באופן תדיר, שווה כערך קליפת השום לבעליו ולכן יש להקדיש מחשבה ותכנון קפדני לאופן אחסון האתר.

כיצד בוחרים היכן לאחסן את האתר?
יש לא מעט חברות בשוק המקומי אשר מציעות שירותי אחסון ליחידים ולחברות, אך לא כולן מספקות את אותה רמת אחסון, וזה נאמר בלשון המעטה, ישנן חברות אחסון אשר עלולות לגרום לכם נזק של ממש בשל רמת אבטחת מידע גרועה, תמיכה לא קיימת ועוד, לכן ישנה חשיבות מכרעת לבחור שירותי אחסון תוך התייחסות מקיפה לשלל פרטים ביניהם: מהירות התגובה של השרת. מהירות התגובה של השרת תאפשר העלאה והצגת פריטי מידע באופן מואץ עבור קהל הגולשים, מה שיעניק להם חווית גלישה חיובית ויעזור להבטיח את הישארותם באתר, בניגוד לנטישה מאסיבית של גולשים מאתרים שלוקח להם דקות, מונחי נצח בעולמם של גולשים, להעלות פריטי מידע. בנוסף, חשוב לוודא מהי זמינות השרת, על מנת להבטיח כמה שפחות נפילות של השרת. מעבר לכך, על מנת לאפשר נוחות בניהול האתר, יש לבדוק האם ממשק הניהול ידידותי למשתמש? האם יש צורך בהגדרות והתקנות ידניות או שמא מדובר בחברה המספקת תמיכה טכנית שוטפת? האם מדובר במענה אנושי או אלקטרוני? והאם התמיכה הטכנית קיימת 24 שעות ביממה 7 ימים בשבוע? כמו כן ישנן חברות אשר מתמחרות את אספקת התמיכה בנפרד משטח האחסון, ולכן יש לבדוק מראש את הנושא. קריטריון נוסף הוא מהו שטח האחסון? סוג השרת? וכמובן המחיר? מחיר האחסון הוא דינמי ומושפע מאינספור משתנים כגון: גדילה עתידית של האתר. כאמור, לא רק בניית אתרים היא נושא דינמי, המרחב הווירטואלי עצמו משתנה באופן תדיר ומחיר אחסון האתר מושפע מכמות המשאבים שהוא צורך, גדילתו תשפיע מן הסתם גם על מחיר האחסון ולכן יש לשים לב בעת חתימה ההסכם על שינוי צפוי של עלויות. אבטחת המידע שבאתר חשובה לא פחות ויש לבדוק באיזה ממשק משתמשת חברת האחסון לצורף אבטחת השרת, טרם החתימה על ההסכם, מהי תדירות הגיבוי והאם ניתן לקבל דוחות תנועת גולשים ועוד.

אחסון אתרים חינמי או בתשלום?
התשובה לשאלה האם לבחור באחסון אתרים חינמי על פני אחסון בתשלום הוא אינו חד משמעי ותלוי תקציב ובחירה אישית. יחד עם זאת, ניתן להקביל את נושא אחסון האתרים לבנייתו של בית חדש, אם טרחתם והשקעתם עלויות נכבדות בבנייתו של הבית, לא תשקיעו עוד קצת מכספכם ותרכשו מערכת אבטחה מתקדמת ויעילה?! יש שני הבדלים עיקריים בין אחסון אתרים חינמי לבין אחסון בתשלום, הראשון נעוץ בפרסומות המעיקות. במקרה בו בחרתם באחסון חיצוני חינמי, הגולשים באתר שלכם יתקלו באופן תדיר בפרסומות קופצות (pop ups למיניהן), אלמנט מעיק בפני עצמו אשר יעיב על חווית הגלישה, באחסון בתשלום אין שילוב של פרסומת באתר. הבדל נוסף הוא הגבלת שטח האחסון, חברות אשר מספקות שטח אחסון חינמי עבור האתר מגבילות את שטח האחסון ורוחב הפס החודשי שניתן לנצל, בעוד שספקי אחסון אתרים בתשלום מאפשרות שטח אחסון בלתי מוגבל, בהתאם להסכם ביניכם.

בלוג בניית אתרים  לרשימת כל הפוסטים  חזור למעלה  חזור למעלה 
על החברה
מי אנחנו
לקוחות נבחרים
עבודות לדוגמא
טכנולוגיות פיתוח
משרות פנויות
מפת אתר
צור קשר
מערכת ניוזלטר
להדגמה
מאמרים מובחרים
בניית רשת חברתית
רשת אתרים
אפיון אתר אינטרנט
בניית אתרים מקצועית
בניית אתרי פלאש
בניית אתר לרואי חשבון
בניית אתר מסחרי
בניית אתר מכירות
כל המאמרים
בניית אתר
לטלפונים ניידים
בלוגים מדוברים
כיצד לשפר את המכירות
בניית אתרים ועיצוב אתרים
בניית אתר בפייסבוק
קידום אתרים דרך רשתות
עיצוב אתרים קווים מנחים
כל הבלוגים
פיתוח יעודי שלנו
בניית אתר תוכן
בניית אתר מסחר
בניית אתר קהילה
בניית אתרים לבית ספר
המרה ל PDF און ליין
חנות וירטואלית
מילון מונחים
קידום אתרים ושיווק
אופטימיזציה לאתרים
שיווק גרילה בפיסבוק
קידום אתרים
כתיבת תוכן
פורטל ארגוני
בית תוכנה
פיתוח אתרים
עיצוב אתרים ממשקים
עיצוב אתרים
עיצוב תדמית כולל
עיצוב אתרים ותמונות
עיצוב ממשקי Gui
עיצוב לוגו
פורמט תמונות בעיצוב אתרים
עיצוב אתרים ופלאש
ההתמחות שלנו
בניית אתר WEB 2.0
בניית אתר פורטל
בניית אתרים יעודיים
בניית אתר מסחרי
בניית אתר תדמית
בניית אתר תבנית
מדריך בניית אתרים
על החברה
מי אנחנו
בין לקוחותינו
עבודות לדוגמא
טכנולוגיות פיתוח
משרות פנויות
מפת אתר
צור קשר
בניית אתרים Guru4rent | © כל הזכויות שמורות 2002
בניית אתר

אתרים פלוס גורו בנית אתרים פלוטו בניית אתרים מערכת דיוור